SEO

Web siteme nasıl hit çekerim

Web sitenize hit çekmenin farklı doğal ve yapay yolları vardır. Web sitenizin arama motorları tarafından içeriğinizin kaliteli olup olmadığını ziyaretçilerinizin sitenizde neler yaptığına bakarak sizi arama motoru sıralamasında eğer kullanıcı dostu içeriğe sahipseniz sizi üst sıralara yerleştirir.

Bu şekilde google veya diğer arama motorları tarafından web sitenize trafik akışı yani doğal olarak hit sağlarsınız.

web siteme nasıl ziyaretçi çekerim

Web sitenize ziyaretçi çekmek için iki yol vardır, bunlar;

  1. Doğal ziyaretçiler
  2. doğal ve sosyal mecra ziyaretçileri

Doğal ziyaretçi çekmek için yapmanız gereken sitenizi google ve diğer arama motorlarının görmesi için sitenizi google eklemeniz gerekmektedir. Gerisi sadece seo bilginize ve sitenizin seosuna kalmış.

Bu doğal ziyaretçi çekimini google ve diğer arama motorları tarfından ziyaretçilere sunulur ve içeriğiniz kaliteli ise sıralamada da o kadar yükselir ve ziyaretçi sayınız bir o kadar yükselişe geçerek google tarafından otoriterlik puanınız artar DA ve UA (domain authory and url authory)

Doğal ve Sosyal medya ziyaretçi

  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • pinterest
  • linkedin
  • whatsapp
  • telegram

gibi sosyal medya platformlarında içeriklerinizi ve websitenizi paylaşarak bu platformlarda bulunan kullanıcılar tarafından içeriğinize trafik akışı sağlayabilirsiniz.

Siteye Ziyaretçi Gönderme

Hit çekme programları mevcut bu konuda öncelikle organik hit programı sayesinde web sitenize doğal ve organik bir şekilde hit gönderimi yapabilirsiniz. Fakat bu sistem eskiden çok kullanılan bir sistem olduğu için şuan kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

Bu programlar haricinde twitter’da websiteleriniz ile alakalı twitter sayfalarından uygun fiyata retweet yaptırarak sitenize organik hit sağlayabilir.

Sözlük tarzı platformlarda sitenizi tanıtan içerikler paylaştırarak, sosyal sitelerden organik şekilde trafik akışı sağlayarak siteye ziyaretçi göndermesi yapabirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu