Domain ve Hosting

Ucuz Alan Adı

En uygun fiyatlar ile ucuz alan adı yani domain arıyorsanız sizlere piyasada bulunan en uygun fiyatlı firmaları derleyip sizlere sunacağız. Neden firmalar arası çok fazla fiyat farkı bulunuyor diyorsanız,

Firmalar sizleri kendi ağına çekmek için ilk yeni üye olan ve ilk defa satın alım yapacaklara özel maliyetine hatta zararına da olsa müşterilerine kampanya adı altında ucuz alan adı sağlıyorlar.

Peki maliyetine domain satıyorlarsa nasıl kar ediyorlar?

İlk satın alımdan sonraki yıl yenileme için sizden piyasanın 2 kat ücretine yenilemenize mecbur ediyorlar yani örnek verecek olursak normalde .com alan adı 45 tl ise sizin 10 tl aldığınız domain diğer sene 70 tl yeniletiyorlar sizlere.

En ucuz .com alan adı nereden alınır?

Eskiden en uygun .com alan adı godaddy’de satılırken insanlar bu kampanyaları ihlal ettiklerinden ve bilinirliği arttığından artık pekte uygun fiyata satıldığı söylenemez.

LWS.FR 1 EURO https://www.lws.fr/index_domaine.php?gclid=CKqgpref2rACFU4lfAodBEpV0g

LWS.fr ile yukarıdaki linkten sadece 0.99 EURO ödeyerek 9 tl karşılığında .com veya .net uzantılı alan adına sahip olabilirsiniz.

Teknoclouds Türk Firması 33 TL https://my.teknoclouds.com.tr/r/179

Teknoclouds linkine tıklayıp tüm alan adlarınızı türk firmalarına göre en uygun fiyata alabilir ve türkçe olması sayesinde kolayca ve geniş kapsamlı kontrollerini ve transferlerini firma içi ücretsiz yapabilir ve destek talebi ile hızlı yanıt alabilirsiniz.

05.08.2021 Edit: Teknoclouds ve microsoft arasında olan bir problemden dolayı teknoclouds kullanıcıları domainleri kısa süreliğine boşa düşerek godaddy tarafından reglendi ve olayın büyümesinden dolayı mağdurlar tekrardan domainlerine kavuştu.
Fakat burada önemli nokta şu ki ucuz fiyata alacağınız domainlerde bu tür problemler de çıkabiliyor karşınıza. Edit/

Neden Ucuz Domain Almamalıyız?

Piyasanın çok altı fiyatlarda alacağınız alan adları yani domainlerin

  • Süresini Uzatmak istediğinizde uçuk fiyatlar ödersiniz
  • yabancı dilde oldukları için erişimde zorlanabilir
  • destek taleplerinizi tam olarak karşılayamazlar
  • firma içi transferde güçlük çekebilirsiniz

editte de belirttiğim bu sorunlar sizin için problem değilse yukarıda listelediğim lws.fr sitesinden ucuz alan adı alabilirsiniz.

En hızlı sunucularda websitenizi barındırmak istiyorsanız cenuta.com’dan hosting beğenebilir ve yorumlar kısmından indirim kuponu isterseniz en kısa sürede mailinize %20 indirim kuponu ileteceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu