GoogleSEO

Seo Eğitimi Nedir?

SEO Eğitimi, Google gibi arama motorlarının sonuç sayfalarında, özellikle de ilk sıralarında listelenmesi için, websitesi bulunan kişilerin öğrenmesi gereken optimizasyon hakkında bilgi ve öğretilere SEO eğitimi denir.

SEO Eğitimi Nasıl Alınır?

SEO, Bilinen adıyla Search Engine Optimization yani türkçe adı ile arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO eğitimi almak için çeşitli platformlar ve mecralar bulunmaktadır, bu mecralardan en temel eğitim türü olan online dijital SEO eğitimi genellikle Udemy.com üzerinden alınır.

Udemy seo eğitimleri

Genellikle alanında profesyonel veya çoğunluk olarak amatör kişiler tarafından ücretli veya ücretsiz bir şekilde video formatı halinde udemy seo eğitimleri bulunur.

Fakat udemy’den göreceğiniz bu videolu SEO eğitimleri ileri düzey profesyonel teknikler içermemektedir. Şahsen ücretsiz olanları inceleme fırsatı bulup inceledim. Eğer SEO konusunda bir fikriniz yok veya ne olduğunu bilmiyorsanız bu ücretsiz udemy kurslarından temel bilgileri edinebilirsiniz.

Google Dijital Atölye

Google, işletmelerin dijital dünya’ya katılması için bir çok teşvikte bulunarak ücretsiz olarak eğitim ve sertifika vermektedir, Google dijital SEO eğitimi almak ve Google tarafından bir sertifikaya sahip olmak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

SEO Uzmanından Eğitim

Başarılı bir SEO uzmanından eğitim almak, Udemy veya Google dökümanlarından öğrenmekten bile daha iyidir. Neden mi bir uzmandan öğrenmelisiniz?

  • Tecrübelerinden yararlanır
  • doğru bilinen yanlışları öğrenir
  • işin en ince detaylarına kadar bilir
  • sadece SEO değil pazarlama gibi bir çok dalda bilgi edinir

yukarıdaki maddelere daha bir çok eklemediklerimi başarılı bir SEO uzmanından çok daha profesyonel bir şekilde SEO eğitiminizi alabilirsiniz.

En iyi Seo Ajansı

Dijital pazarlama ve SEO ajanslarından bir sürü firma bulabilirsiniz. Fakat E-Ticaret siteniz için en başarılı ajanslarla çalışmak istiyorsanız önce kendi alanında en iyi olması gerekiyor, bunu da çok basit bir yöntem ile öğrenebilirsiniz.

Google> arama kısmına “SEO” yazın> çıkan ilk organik sonuçlardaki siteler kendi alanında dahi kendini ıspatlamış başarılı SEO ajanslarıdır.

SEO alanında sizlere önerebileceğim ve SEO’yu Türkiye’ye tanıtan SEO uzmanı Ayhan Karaman ile tanışmanızı öneririm.

Ayhan karaman seo kitabı seo eğitimi al
Ayhan karaman Seo Eğitimi


Ayhan Karaman hem Google’da “SEO” kelimesinde en üst sayfada bulunuyor hemde işinde profesyonel ve kaliteli işlere imza atıyor.

SEO eğitimi almak istiyorsunuz sizce de SEO alanında destek alacağınız kişi SEO kelimesinde Google’da en üst sırada veya ilk sırada olması gerekmez mi?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu