GoogleSEO

SEO Çalışması

Seo çalışması, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesi ve arama sonuçlarında görünürlüğü arttırmak için uygulanan adımlardır.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması yapabilmek için bazı teknik ipuçları ve altyapınız olması gerekiyor, eğer altyapınız yoksa Bir SEO uzmanı tarafından destek alınarak kolayca web siteniz için profesyonel olarak seo çalışmanız yapılabilir veya SEO nedir? adlı yazımı okuyarak temel bilgileri edinebilirsiniz.

Google’da Web Sitesini Öne Çıkarma

web sitelerinizi arama motoru Google’da kullanıcılara göstermek ve en önde çıkartmak için 200’den fazla Google’nın belirlemiş olduğu algoritmaya uyarak web sitelerinizi Google arama motorunda en üst sıralara çıkartabilirsiniz.

SEO açılımı

SEO, arama motoru optimizasyon işlemlerini yaparak Google’da ilk sıralara yerleşip ücretsiz olarak daha fazla trafik almanıza yardımcı olur. SEO web siteleri için önemlidir çünkü Kullanıcılar arama motorlarına güvenir ve kullanıcının aradığı anahtar kelimede en üst sırada yer alan siteye kullanıcılar güvenerek giriş yapar ve ilk sırada bulunan sitelerde aradıklarını genellikle bulurlar bu da ilk sırada olan sitenin güven puanını tavan yapar.

Seo kelimesinin ingilizce açılımı “Search Engine Optimization” olarak geçer SEO’nun türkçe açılımı ise “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak geçmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu eğitimi

Website veya bir blog sahibiyseniz profesyonel olarak kendiniz SEO ile ilgilenmek istiyorsanız SEO eğitimi alarak web sitelerinizin arama motorlarının optimizasyon işlemini kendiniz de yapabilirsiniz.

Ücretli veya ücretsiz olarak sunulan eğitimler online ve offline olarak verilmekte olup ücretsiz olan eğitimler genellikle youtube, facebook grupları ve udemy’de bulunan herkesin bildiği temel bilgilerden oluşmaktadır.

Ücretli olarak satılan udemy seo eğitim videoları satın alarak da önemli ve detaylı bilgiler edinebilirsiniz. udemy seo kursları

Profesyonel Seo Eğitimi

Arama motorlarını tam anlamıyla anlamak ve 200’den fazla kriteri detaylıca kendi web siteniz üzerinde uygulamalı olarak öğrenmek için seo sektörünün liderlerinden Ayhan Karaman‘ın hizmet verdiği seo eğitimini satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu