SEO

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması, her website ve E-ticaret sitesinin yapması gereken bir optimize işlemidir. Daha önce hiçbir SEO çalışması yapmayıp da bazı içeriklerinizde güzel sıralar edindiyseniz, bu içeriğinizin kullanıcı odaklı olmasından kaynaklıdır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır

SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu işlemini kendiniz yapmak istiyorsanız profesyonel bir SEO Eğitmeninden eğitim satın alarak veya ücretli – ücretsiz danışarak websiteniz için gerekli optimizasyon işlemlerini kendiniz yapabilirsiniz.

SEO’nun Önemi

Websitenize daha önce amatör olarak da olsa arama motorları için optimize ettiyseniz emin olun doğru bildiğiniz piyasada bir çok yanlış bilgi bulunuyor. Sağdan soldan duyma bilgilerle websiteniz için kritik güncellemeler ve optimizasyon işlemlerine rağmen sıralamanız ilk sırada olmasa da 1-10 arası sıralamada yerinizi alıyorsanız.

Profesyonel ve doğru bir SEO işlemi ile bu sıralamalarınızı ilk sıra olarak hedefleyebilirsiniz artık.

SEO Nasıl Yapılır?

Garantili SEO Uzmanı

Dijital pazarlama alanında,SEO uzmanı olduğunu iddia ederek yüksek ücretler isteyip sizlere ilk sırayı garanti eden firma ve kişilerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Hiç kimse Google’ın sahibi değil ve yetkiye de sahip değildir bunu sizlere garanti edemez.

İşinde çok iyi bir SEO uzmanı arıyorsanız Google arama motoruna “SEO” terimini yazın ve çıkan ilk sonuçlara odaklanın hangi seo ajansı kaçıncı sırada ilk sıradaki ajanslarla gözü kapalı çalışabilirsiniz. (fiyatları çok yüksek gözü açmakta fayda var 🙂

Önerdiğim SEO Uzmanı

SEO Kursu

Udemy, youtube videoları izleyip, güvenilir uzman kişilerin bloglarını takip ederek, güncellemeleri ve doğru bildiğiniz yanlışlarınızı düzeltebilirsiniz.

Garantili SEO Uzmanı

Amatör olarak SEO ile ilgileniyorsanız ve profesyonel olarak hem kendinizi geliştirmek hem de müşterilerinize SEO hizmeti vermek istiyorsanız bu alanda en iyi eğitimi veren Ayhan Karamanı takip edebilir fiziksel ve dijital eğitimlerine katılabilirsiniz.

Hiç bilginiz yoksa SEO hakkında makalelerini incelemenizi öneririm.

Backlink Gerçeği

Herkesin SEO’yu Backlink’den ibaret sansa da backlink aslında arama motorları için optimizasyonun sadece bir parçasıdır backlink demek SEO demek değildir.

Backlink, websitenizin tüm temel optimize işlemini gerçekleştirdikten sonra içeriklerinizi ve websitenizi destekleyecek referans gösterecek ilgili sitelerden aldığınız bağlantılara denir.

Backlink SEO İlişkisi

Backlink Yanlışları

kesinlikle toplu olarak satılan 100 backlink, 50 forum link, 10 sosyal medya…. gibi paketlerden oluşan bağlantıları kesinlike almayın. Bu sitenize başlangıçta fayda verse de senkronize olduktan sonra sitenize zarar vermeye ve ilgili kategoriden çıkmasına vesile olur.

Doğru Backlink Nasıl Alınır?

En doğru ve kaliteli backlink almak için websiteniz ile veya bir içeriğinizle alakalı bir siteden tarafınıza verilen bağlantı sizin için en doğru backlinktir.

Bilgisayar donanımı satan bir firmaysanız shiftdelete tarzında teknoloji blog, forum ve sitelerden tanıtım yazısı alarak veya kötü ihtimalle nofollow bağlantıya sahip bir yorum ile kendinize backlink alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu