GoogleSEO

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Seo, yani search engine optimization (arama motoru optimizasyonu) websitelerin; google, yandex gibi arama motorlarının sonuç sayfalarında ilk sıralara çıkması için belirli kriterleri göz önüne alarak yapmış olduğu optimize işlemlerine SEO denir.

Google Seo

Seo denince akla ilk olarak tabi ki günümüzde arama motorları arasında açık ara fark ile tabi ki google gelmektedir.

optimizasyon işlemi yaparken de google’ın belirlemiş olduğu kriterleri göz önünde bulundurarak seo yapılmaktadır.

En önemli seo kriterleri

  1. Başlıklarda anahtar kelime kullanımı

Sitenizdeki başlıkları oluştururken belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleriniz mutlak suretle başlığınızın içerisinde geçmelidir.

2. Eş anlamlı anahtar kelime kullanımı

Başlığınızda veya içeriğinizde anahtar kelime yoğunluğunu aştıysanız eş anlamlı kelimelere başvurmalısınız örnek: (Telefon = Samsung note 5)

3. keyword uyumlu url yapısı

Sayfalarınızın url yapısında saçma ve kod kelimeler içermemeli örnek verecek olursak:

Doğru: https://seodunyam.com/seo-uyumlu-kelime

Yanlış: https://seodunyam.com/index.php?id=522

kısacası sayfa urllerinizin içerisinde anahtar kelimeniz olmalı ve sade okunur kısa bir şekilde olmalıdır.

Bu gibi 200’den fazla seo kriteri için buradan ulaşabilirsiniz.

google seo uzmanı

websiteniz için seo öğrenmeye zamanınız yok veya daha profesyonel uzman kişilerden hizmet almak istiyorsanız, sektörde ismi duyulmuş profesyonel kişilerden destek alabilirsiniz.

Ayhan Karaman: İşinde profesyonel bir seo uzmanı ve eğitmeni siteniz için hizmeti vermiyor fakat çok kaliteli bire bir eğitim almak isteyenler için öneririm.

Moradam bilgili ekibiyle birlikte danışmanlık harici sitenizi profesyonel ekip ile birlikte ilk sıraya kadar getirebilecek profesyonellikte bir arama motoru optimasyon firması.

Wordpress Seo

Search engine optimization alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız zor ve amatör yazılımlı websitelerinde bu işi öğrenmeniz sizi zorlayacaktır fakat wordpress yazılımlı bir blog veya websitesi ile seo öğrenmeniz çok daha hızlı olacaktır.

En iyi wordpress eklentileri

arama motoru optimize işlemlerini bazı wp eklentileri sayesinde sizleri uyarıp yazılarınızda veya sayfalarınızda nerelerde hata nerelerde doğru yaptığınızı sizlere belirten bir kaç wordpress seo eklentisi mevcut.

Yoast WordPress için üretilmiş bir arama motoru optimizasyonu eklentisidir. yoast şuanda 5 milyon websitesinde aktif olarak kullanılan popüler bir eklentidir.

W3 Total Cache Sitenizi ziyaret etmiş kullanıcıların bilgisayarlarına otomatik olarak çerezlerinizi yükleyip, bu kullanıcılar sitenizi tekrar ziyaret ettiğinde websitenizin açılma hızı çok büyük oranda artacaktır.

Imagify Image Optimizer Web sitenizde bulunan bütün yüklenmiş veya yükleyeceğiniz resimlerin boyutlarını sıkıştırma işlemi ile küçülterek sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır.

Google reklamcılığı

Genellikle e-ticaret sitelerinin çok yoğun olarak müşteri potansiyeli olan ziyaretçileri websitelerine tıklama başına veya gösterim başına ücret ödeyerek kullandığı yöntemdir.

Maliyetli olan bu google reklamcılığının kullanılma nedeni arama sonuçlarında görünmeyen websiteleri, maddi yönden sıkıntısı yoksa ücreti karşılığı ilk sırada olan sitelerin bile üstüne çıkarak müşteri bazlı trafik çekebilmektedir.

Google reklam vermek

her ne kadar panel ve kullanımı kolay gözükse de google ads’in de optimizasyonu bulunmaktadır.

Örnek verecek olursak appstore’da bulunan bir oyunun reklamını android telefon kullanan kullanıcıya gösterirseniz bu reklamdan hiç bir şekilde verim alamaz ve reklamınız başarısızlıkla sonuçlanır.

Bu örnek sadece bir kriterdi bir çok kriteri bulunduğundan profesyonel bir google reklamı vermek istiyorsanız google reklam uzmanı ile iletişime geçmelisiniz.

Google nasıl reklam verilir?

Adsense google’ın reklam almak için kullanmış olduğu bir sistemdir. Basit bir şekilde trafik çekmek için kişisel olarakta adsense kullanarak reklamlarınızı verebilirsiniz.

Google nasıl reklam verilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu