SEO

Makale Özgünlük Kontrol

Kopya içerik kontrol

Makale özgünlüğü bir çok ziyaretçi ve arama motorları için çok ciddi önem taşır çünkü arama motorları aynı sonucu içeren / yazan websitelerini kopya çektiği için kullanıcıya aynı cevabı tekrar tekrar sunmamak için son sıralara veya sonraki sayfalara atar.

Makale Özgünlük Kontrol aracı için tıklayın

Özgün İçerik Nasıl Yazılır

özgün içerik yazmak için tamamen kendiniz olmalı ve kelimeleriniz sizin zihninizden çıkmalı bazen yazdığınız içerikleri kelimeler sıradanlaştığı ve herkes aynı cümleleri kurduğu için özgünlük araçları tamamen sizin yazdığınız cümlelerden bile bir kısmını kopya içerik olarak görebiliyor.

Makale Yazdırırken Neye Dikkat Etmeliyim?

  • içeriği yazacak yazarın konu hakkında profesyonel olarak tecrübesi ve konuya tamamen hakim olması kısacası iyi bir bilgiye sahip olması gerekmektedir eğer makaleyi yazdıracağınız editör, konu hakkında pek de bir bilgisi yoksa websitelerden araştırma yaparak aklında kalanları yazacaktır ve bu da arama motorları tarafından spam veya orta düzeyde kopya içerik olarak algılayabilir.
  • İçeriklerinizi SEO yapacaksınız diye arama motorlarına yazmayın, kendinizi makalenizi okuyacak ziyaretçi yerine koyun ve içeriklerinizi 3. kişi tarafından okuyormuş gibi kontrol edin ve gerekli düzenlemeleri yaparak ziyaretçinin kavuşmak istediği bilgiyi ona en kısa yoldan verin.
  • Editör araçlarından yardım alın: Kalın, italik, renkli, altı çizili, köprüleme link gibi araçları kullanarak ziyaretçilerinize vurgulamak istediğiniz veya konu hakkında daha detaylı bilgi vermek istediğiniz kelime öbeklerine yönlendirmeler yaparak daha sağlıklı bir makale yazdırmış olursunuz.

makale yazan bir insan

Makale Yazarı Nasıl Olunur?

İyi bir makale yazarı olmak için kendi websitenizi açarak veya başka websitelerinden konuk yazarlık alarak makale yazarlığı için ilk adımı atmış olursunuz.

  • ilk yazacağınız yazılar ilgi alanınız içinde olmalı
  • içerikler hakkında çeşitli kaynaklardan gerekirse yabancı kaynaklardan da çeviri ile bilgiler edinerek aklınızda kalan bilgiler ile deneme yazılar yazabilir.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır?” yazımızı okumak için linke gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu