Google

Google’da Üst Sırada Kalmak

Google'da ilk Sıraya Çıkmak

Google arama sonuçlarında en üst sıraya gelmek ve geldiğiniz üst sıra konumlarında devamlı olarak kalmak istiyorsanız işte tüm detaylarıyla Google’da üst sırada kalmanın püf noktaları

Google ve bir çok arama motorları siz gibi bir çok websitesini belirli kurallara göre sonuç sayfasında sizleri sıraya koyarlar.

Arama Sonucunda İlk sayfa: Kullanıcının aradığını bulacağı sayfadır, eğer siteniz google’da ilk sayfada ise hep orada kalacağınız anlamına gelmiyor. Eğer kullanıcı sizin sitenizden erken ayrılıp bir sonraki sayfadaki siteye uğrayıp daha uzun süre kalıyorsa,

maalesef o sırayı hak etmiyorsunuz diyip sizi bir süre sonra google sırasında gerilere atacaktır.

İkinci ve sonraki sayfalar: Sizler mezun olmaya, kümeden çıkmaya aday liderlersiniz ve eğer sıranız bu sayfalarda ise şimdi geçelim konuya.

google’da üst sıralara çıkmak

Websitenizi arama motorları özellikle de Google’ın arama sonuçlarında üst sıralara yani ilk sayfaya çıkmak için ilk yapmanız gereken önce Arama motoru optimizasyonu‘nu öğrenmek.

Eğer orta derece veya temel düzeyde de olsa SEO bilginiz varsa,

İlk hedefiniz: Kullanıcı odaklı içerik

Yaptığınız website veya yazdığınız içerik:

  • kullanıcının gerçekten ihtiyacını karşılıyor ve sorununa cevap verebiliyor mu?
  • web sitenize gelenler sitenizde işini görüp başka bir siteye uğramıyorsa, sizin ona sağlamış olduğunuz içerik bilgi veya hizmet yeterli geldiyse
  • siteniz hızlı bir şekilde ziyaretçiyi karşılıyor hızlı açılıyorsa

Siteniz kullanıcı dostu ve siz Google arama motorunu kullanan kullanıcıyı mutlu ettiyseniz Google’da size teşekkür amaçlı arama sonuçlarında üst sıralara çıkaracaktır.

İkinci hedef: Seo

Sizler insanlar arasında gerek kıyafet, görünüş ve üslubunuzla değer görüyorsanız google’da websitenizi SEO sayesinde değerli görüyor ve sıralamada başarılı yerlere geliyorsunuz.

Eğer temelinizde arama motoru optimizasyonu yoksa bir an önce seo hakkında ücretsiz kurslardan temel alıp detaylı bilgileri webmaster sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Profesyonel olarak bir proje yürütüyorsanız SEO alanında uzman kişilerden destek, danışmanlık veya hizmet alabilirsiniz.

Google sıralamasında kalıcı olmak

Websitenizin bazı anahtar kelimelerde ilk sırada olması sizin ömür boyu orada kalacağınız anlamına gelmiyor, İlk sırada kalmak için güncel olmalısınız.

Sizin dışınızda sektöre yeni gelen gelişen siteleri unutmamanız gerekiyor, bu siteler yeni içerikler ve seo çalışmaları yaptıkça siteniz gerileyecektir.

Google’da İlk Sıraya Nasıl Gelinir?

  • İçeriklerinizi sektör yenilendikçe değiştikçe güncel tutmalı
  • belirli aralıklarla websiteniz için Alakalı ve kaliteli değerli sitelerden backlink almalısınız.
  • Websitenize push alert ekleyip sitenize daha önce gelen kullanıcılara yeni içerikleriniz olduğunda bildirim göndererek tekrar sitenize çağırın.
  • İçeriğinizi veya sitenizi trafik akışı olan sosyal medya grup ve sayfalarında paylaşıp trafik çekmeli
  • google veya sosyal medya reklamlarından yararlanmalısınız.
  • Eğer blog veya ürün tarzı sayfalarınız varsa ziyaretçilerinizi yorum yapmaya teşvik etmelisiniz.
Push up bildirim gönderme

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu