Google

Google işyeri kayıt

Google işyeri (my business) işletmenizin arama motoru Google’da rakiplerinizin de olduğu listede yer almanızı ve müşterilerinizin sizi bulmasını sağlar.

Google haritaya işyeri nasıl eklerim?

İşletmenizi yani işyerinizi rakiplerinizin de içinde olduğu google my business listesine eklemek çok basit işte gerekenler;

  • Gmail hessabı
  • google benim işletmem uygulaması

alternatif olarak eğer bilgisayardan giriyorsanız direkt olarak https://business.google.com üzerinden gmail hesabınız ile kayıt olarak işletme kaydı yapabilirsiniz. İşte resimli anlatım;

 

Yukarı resimde ki gibi sırasıyla işlemlerinizi gerçekleştirerek google yerel işletme hesabınızı oluşturup dijital pazarda yerinizi alabilirsiniz.

Google haritalarda Üst sıraya çıkarma

Google my business (google benim işletmem) seo yöntemleri olarak bir kaç alternatif veya az kişinin bildiği yöntem bulunuyor. Bu seo tekniklerini uygulayarak google benim işletmem ile dükkanınızı en üst sıraya çıkarabilirsiniz.

Google my business seo

Sürekli olarak aktif olun yeni yayın,fotoğraf ve ürün ekleyin burada önemli husus, fotoğraf eklemek. Bunu kesinlikle ama kesinlikle öneririm.

Süper Seo: Hatırlarsanız hesabınızı ilk kurduğunuzda google size bir soru sormuştu

müşterilerinize başka yerlerde de hizmet veriyor musunuz?

bu soruya kesinlikle eğer işletmeniz dışında hizmet vermiyorsanız hayır seçeneğini işaretleyin sebebi ise google size çevrenize en yakın işletmeyi gösterir. Siz eğer sadce bir noktada hizmet veriyorsanız google sizi önemser ve o bölgeye yakın müşterilere sizi en başta gösterir.

Google işletme yorum yaptırma

Müşterilerinize yorum yapmaları için google’da sizi bulmaları veya google’nın işletmenize özel hazırladığı daha fazla yorum alma linkini müşterileriniz ile paylaşarak işlemeniz için iyi bir sıra alabilirsiniz.

Hizmetler kategorisine verdiğiniz hizmetleri listeden bulup veya oluşturup açıklama ya işletmenizle alakalı keywordsler bulunduran bir açıklama girerek seo açısından büyük bir adım yakalarsınız.

Google’nın sunmuş olduğu ücretsiz web site’sini kullanın

Bu şekilde hem resimleriniz hemde yorumlar google’da özellikle resimler gözüktüğü için ek olarak gösterim ve tıklama alarak müşterilrinizi işletme kısmından değilde normal google arama sayfasından veya görseller kısmından da bulabilirsiniz.

Google ücretsiz kupon kodları

Google’nın bazı zamanlarda yeni işletme sahiplerine özel sunmuş olduğu google ücretsiz kupon kodları ile 25 tl yatırıp 100 tl krediye sahip olma veya 115 tl yatırıp 300 tl krediye sahip olma gibi kupon kodları veriyor bazı durumlarda.

Sizlerde ilk defa reklam verecekseniz Google Business linki ile 25 tl google kupon koduna başvurarak 1 hafta içerisinde google uygun görürse sizlerle bu kodu paylaşıyor.

Google işyeri kayıt yazımızın sonuna geldik sizlere Google benim işletmem hesabı nasıl açılır?, google benim işletmem seo taktikleri verdik. Bir sonraki Google my business yazımızda görüşmek üzere.

Google iş yeri ekleme detaylı video
https://www.youtube.com/watch?v=COP7wFf8CLo
Google my business’e iş yeri ekleme videolu anlatım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu