Backlink Satın Alma

seo arama motoru optimizasyonu

Backlink satın alırken dikkat edilmesi gereken bir çok husus var tabi ki. örnek: ücretsiz olarak alacağınız backlinklerin eğer link çıkışları fazlaysa zarar getirebilir.

Bu sebeple web sitenize backlink almanız gerekiyorsa ücretli ve alakalı web sitelerden backlink alın.

backlink nereden alınır ?

Backlink alırken, örnek verecek olursak bir yedek parça siteniz var sizin link alımı yapacağınız site de yedek parça, cep telefonu… gibi alakadar sitelerden backlink satın almanızı öneriyorum.

Nereden backlink alacağım?

anahtar kelimenizi google’a yazın ve ilk sıradaki sitelerden başlayarak site sahiplerinin iletişim bilgilerini bulup (bu bilgiler sitenin en üstünde veya en altında bulunabiliyor)

iletişime geçip ne kadar ücret istediklerini sorarak sitenize uygun linkleme çalışması yapabilirsiniz. Tabi ki bu method size biraz pahalıya gelecektir fakat en etkili backlink satın alma olanağı budur diyebilirim.

Geri bağlantılar hakkında video

Toplu Backlink Alma

Toplu backlink, spam alakasız sitelerden otomatik olarak alınan geri bağlantıları aklınıza gelmesin o yöntemden bahsetmiyorum.

R10 ve wmaraci gibi büyük webmaster forumlarında satılan bağlantılardan bahsediyorum. Forumda bağlantı veren siteleri inceleyip kendinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

Backlink Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Link çıkışının çok olmaması
 2. yönlendirmenizin yani linkinizin ömürlük kalması
 3. siteniz ile aynı sektörde olması
 4. sitenize verilen linkin dofollow etiketi ile verilmesi

gibi çok önemli hususlar bulunuyor. Backlink satın alırken bu hususlara mutlaka dikkat etmenizi öneriyorum.

Geri bağlantı anlamı

Ücretsiz Backlink Satın Al

Ücretsiz ve kaliteli bir şekilde Backlink satın alabileceğiniz belli başlı siteler bulunmaktadır. Bu sitelerin başını tabi ki sosyal medya siteleri çekmektedir.

 1. Facebook:
  En önemli ve kalite olarak başı çekiyor diyebiliriz. Sitenize ait bir facebook sayfası açıp aktif bir şekilde paylaşım yaparak sitenize katkı sağlayacaktır.
 2. Twitter
  Facebook kadar önemli ve sitenize hit getirecek bir sosyal medya platformudur. Paylaşım yapacağınız gönderilerin içerisine hashtag girerek ilgisini çektiğiniz kullanıcıların sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.
 3. Youtube
  İçerikleriniz veya siteniz ile alakalı videoların veya kendiniz siteniz ile ilgili çektiğiniz videoların açıklama alanına veya yorum kısmına sitenizin linkini atarak hem bağlantı kazanır hemde twitter gibi hit çekebilirsiniz.
 4. Amazon
  Bu e-ticaret sitesinde kayıt olup profil oluşturarak pr 8 değerinde linkleme yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar Ücretsiz backlink listesi yeterli diye düşünüyorum eğer daha fazlasını istiyorsanız yorum atarak toplu kaliteli backlink listesi isteyebilirsiniz.

Tagged : / /

13 thoughts on “Backlink Satın Alma

  1. Merhaba, Youtube kanalınız için backlink almanıza gerek yok fakat alakalı ilgili içeriklere linklerinizi bırakarak insanların zaman geçirmesini ve izlenme oranlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca farklı sitelerden youtube videonuza gelen ziyaretçilerin youtube’da kalma oranı ile bağlantılı olarak Youtube SEO için sizin yararınıza olacaktır…

 1. Backlink satın almadan yükselemez miyiz hocam? veya ücretsiz sitelerden backlink alsam?

  1. Backlink almadan da yükselebilirsiniz tabi ki fakat kaliteli bir siteden alınmış backlink daha hızlı yükselmenizi ve rekabetli bir anahtar kelimede olmazsa olmazlarınızdan diyebilirim.

   Ücretsiz sitelerden kasıt sakın herkesin link aldığı değersiz ve size trafik akışı sağlamayacak sitelerden bağlantı almanızı önermem ama ücretsiz olarak youtube, facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarından sinyaller alabilirsiniz.

 2. Son derece enerjik bir yazı beğenerek okuyup bilgilendim. Daha detaylı kimsenin bilmediği konulardan da olursa merakla okurum.

  1. Eğer websiteniz yeniyse ve trafik akışı almıyorsa google reklamları sayesinde gelen kullanıcılarla sitenizin daha hızlı index almasını ve kullanıcı deneyimini daha hızlı test edebilir google.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: