Backlink

backlink satın almak

Backlink satın almak neden önemlidir?

Backlink, bir websitesinin bir diğerine referans olmasını temsil eder. Bu sebeple SEO için de önemli bir rol oynar. Temelde, web sitenize Backlink almak, size geri bağlantı veren sitenin sizin websitenize kefil olduğu anlamını taşır.

Kaliteli backlink nasıl alınır?

Websiteniz için kayda değer kalitede bir geri bağlantı satın almak istiyorsanız en doğru yolu kaliteli bir içeriğe sahip olmaktan geçer.

Bu ne anlama geliyor? Eğer içeriğiniz ve siteniz kullanıcı odaklı ve ziyaretçilerinizin gerçekten işine yarar kalitede bilgiler üretiyorsanız, ister istemez backlinkleriniz olacaktır.

Ücretli olarak backlink satın almanızı seo uzmanları genellikle tavsiye etmezler hele ki ücretsiz otomatik ping ile alınan geri bağlantıları kesinlikle almayın. Bu sitenize faydadan çok emin olun zarar getirecektir, zarardan kasıt ise gelişme olarak yerinde sayacak ve uzun süre bir fayda görmeyeceksinizdir.

Backlink Paketleri

Piyasada bir çok link paket satıcısı bulunmaktadır, bunlar genellikle DA ve PA değerleri yüksek sitelerden ücretli olarak sitenize satın aldıkları geçici, çok nadir de olsa kalıcı linklerdir.

Backlink paketleri fayda sağlar mı?

geçici bir süre de olsa tabi ki google size gelen linki göz ardı edemez ve size kefil olunduğunu görecektir, fakat bir anda bu aldığınız backlink paketleri sitenize abandığı zaman. Sitenize verilen bağlantılar bir süre sonra Seo kriterinde ki önemini kaybedecektir, Yani uzun sürede fayda sağlamaz.

Backlink paketleri satın al

En kaliteli backlink paketi doğal olarak alınan geri bağlantıdır.

eğitim geri bağlantısı

.Edu uzantılı siteler ulusaldır ve yüksek öğretim kurumu olarak geçmektedir.

Edu kelimesinin anlamı EDUCATION olarak geçer Türkçe’de karşılığı ise eğitim anlamına gelmektedir.

Websitenize eğer .edu uzantılı bir eğitim kurumundan bir bağlantı alabiliyorsanız ne şanslısınız ki bu websitenizi uçuracaktır.

Peki “.edu uzantılı backlinki nasıl alabilirim?” dediğinizi duyar gibiyim, cevabı ise gayet basit:

 • İçeriğiniz eğer internette olan sıradan bilgiler gibi değilse kaynaklarınız, sağlam bilgilere sahip içeriğiniz varsa .edu uzantısına sahip kurum bir yazınızı aldığı zaman kaynak olarak websitenizin linkini makalesinin en altında sergileyecektir.
 • Başka bir yöntemi ise yabancı ülkelerin edu uzantılı eğitim kurumlarının blog sayfalarından bir çok kişinin link aldığı yorum olarak backlink almaktadır.
Yorum backlink nasıl alınır?
Yorum backlink nasıl alınır?

Backlink Satın Al

Niyetiniz backlink satın almak ise sizlere piyasada link çöplükleri yerine daha kaliteli paranızın hakkını veren Backlinkler veya pbn tarzı bloglardan geri bağlantı satın alabileceğiniz webmaster formu olan r10.net sitesini önerebilirim.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Merhaba
  Yazınızı okudum ama biraz daha detaylı anlatım olması iyi olurdu, mesela yorum backlinkler mi do follow mu no follow mu ??

  Teşekkürler

  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ancak backlink ile alakalı olan bu makaleyi yazarken çok fazla detaya girmedim bu konuda haklısınız. Yorumlara eklenen linkler bir çok sitede nofollow olduğunu biliyorum. Eğer yorumu yazarken html kod yapısı ile linkin dofollow olmasını sağlayabilirseniz ancak bu şekilde olabilir.

  1. eğer rekabetsiz bir anahtar kelimede rekabet ediyorsanız backlinkin o kadar da bir etkisi yoktur. Ama “araba” veya “leptop satın al” gibi rekabet oranı yüksek e-ticaret kelimelerinde rekabet yoğun olduğundan backlink’in önemide bir o kadar yoğundur:)

  1. Farklı sektörde bir site olup içeriği veya backlink aldığınız sayfa sizin sitenizle alakalı olsa çok daha iyi olur ama illa başka sektörlerden link alacaksanız en azından size trafik akışı sağlamalı yoksa almasanız da olur linki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu