Backlink

Backlink Nedir?

Backlink, websitelerin arama motorları tarafından; otoriter puanları yani Domain Authority ve Page Authority değerlerini arttırıp diğer rakip sitelerin arama motoru sonuçlarında üst sıralarına yerleşmesi için gerekli olan dış SEO işlemi ve aynı zamanda referans olduğunu işaret eden bir çeşit kefil olma anlamı taşır. Türkçe karşılığı ise “Geri bağlantı“‘dır.

Kaliteli Backlink Almak

Websiteniz için en doğru ve en kaliteli bağlantıları almak istiyorsanız sektörünüz ile ilgili içeriklerden dofollow veya nofollow link türlerinden linkler almalı ve bu linklere aldığınız yerden düzenli olarak doğal olarak trafik akışı gelmelidir.

Farklı sektörlerden link alırsam ne olur?

Websitenizin sektörüne ait olmayan alakasız bir siteden aldığınız backlinkin çok faydasını görmezsiniz sadece link dofollow olursa sitenize otoriter Domain Authority katkısı sağlar.

Backlink Nedir?

Bir websitenin, herhangi bir sayfasında veya içeriğinde farklı bir websitesine link verirse buna geri bağlantı yani backlink denir.Backlink satın al

Backlink Paketleri

Ücretli olarak, spam olmayan, her siteye link vermeyen ve kaliteli backlink paketi satın almak istiyorsanız Sandeymen firmasından rekabet oranı yüksek sitenize ve sektörünüze uygun kaliteli backlink paketleri alabilirsiniz.

Geri Bağlantı Sorgulama

Websitenize kaç siteden hangi kelimenize ve hangi sayfalarınıza backlink verildiğini sorgulamak için ücretli ve ücretsiz siteler bulunmaktadır.

Yukarıda verilen seo araçlarından en önerdiğim check (kontrol aracı) Google search‘dır. Onun dışında hızlı bir sorgulama için Ahrefs‘in ücretsiz geri bağlantı sorgulama aracını deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Listesi

Websitelerinize ücretsiz olarak geri bağlantı ve sinyal almanız için aşşağıdaki listede bulunan 5 platformdan dilediğinize tıklayıp ücretsiz backlink kazanabilirsiniz.

Sıralama Domain DA PA Örnek
# 01 blogger.com 100 81 İncele
# 02 amazon.com 97 91 İncele
# 03 microsoft.com 96 72 İncele
# 04 dell.com 92 47 İncele
# 05 about.me 92 71 İncele
Ücretsiz alınabilecek Backlink listesi

Yukarıda listelediğim sitelerin domain authority ve page authority değerleri yüksek sitelerdir bağlantı türü ise profildir.

Bu siteler dışında link alabileceğiniz bir çok tür bağlantı türü ve websitesi vardır. Facebook grupları ve twitter’da hashtag ile içeriklerinizi ve websitenizi paylaşıp trafik sağlarsanız da büyük fayda sağlayacaktır.

Pinterest.com

Pinterestden backlink almak

İlgi çekici görsellerinizi alakalı hashtag’lar ile paylaşarak pinterest kullanıcılarını sitenize çekip hem trafik akışı hemde otoriter bir siteden bağlantı almış olacaksınız.

Linked.in

Linkedin de backlink kazanmak

Profesyonel bir iş arayan ve iş veren platformudur aynı zamanda iş arayanlar pörtfolyolarını ekleyerek yaptığı işleri insanlara tanıtıp geniş sosyal ağda içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Backlink Al - Seo Dünyam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu