Backlink

Backlink Çeşitleri

Backlink yani geri bağlantılar, her birinin farklı önemi bulunmaktadır, sizlere bu yazımızda Backlink alırken hangi çeşit linklemeler yapmanız ve backlink çeşitlerini anlatacağım.

Gov ve Edu Uzantılı Siteler Alabileceğiniz en kaliteli ve otoritesi yüksek geri bağlantı çeşitleridir. Gov uzantılı sitelerden backlink almak genellikle hacklink alanına girer ve alması zordur.

edu uzantılı sitelerden kolaylıkla ziyaretçi defterlerinden veya blog yazılarından yorum atarak ücretsiz olarak backlink kazanabilirsiniz.

Blog Veya Tanıtım yazısı eğer siteniz ile alakalı bir blog veya website ise tanıtım yazısını ücretli olarak yazdırıp içerisinde dofollow olarak link alabilir veya blogların yorum yazma kısmından sitenizin linkiyle birlikte yorum yaparak link kazanabilirsiniz.

Backlink çeşitleri, dofollow ve nofollow farkları

Profil Backlink genellikle forumlar ve üye olunabilir edu-gov sitelerden alınan bağlantılardır. Profil oluşturup ücretsiz olarak bu link çeşidini sitenize almış olursunuz.

Sosyal İmleme Link paylaşımı yapabileceğiniz bütün sosyal medyalardan gelecek bağlantılara sosyal imleme denir.

Bu konuda ben facebook grupları, twitter etiketleri ve site ile alakalı veya içeriğimle alakalı youtube videolarının altına açıklama ile link ekleyerek Backlink çeşitliliğini arttırıp imleme yapıyorum.

Dofollow link nedir?

Dofollow bağlantıları, arama botlarının sitenizi takip etmesine izin vermek için kullanılan bir HTML etiketidir.

Bir web site sahibi sitenize dofollow bağlantısı ile link verirse, arama motoru botları sitenize gelecektir.
Bu dofollow yöntemi aynı zamanda bağlantı veren sitenin otoritesinden sizi de yararlandırıp sitenizin daha hızlı index almasını da sağlayacaktır.

Dofollow link nasıl verilir?

<a href=“https://ayhankaraman.com/”>Backlink Çeşitleri</a>

Bu kod biçiminde, bağlantı vermek istediğiniz web sitelere dofollow link verebilirsiniz.

Nofollow Link Nedir?

Nofollow türü ile link vermek zorunda olduğunuz sitelere referans yada kefil olmadan yönlendirme yapabilirsiniz.

Nofollow’un anlamı kullanıcılar bu siteye uğrayabilir fakat güvenmiyorum anlamını içerip siteye yönlendirme yapmanıza olanak sağlar.

Nofollow link nasıl verilir?

<a href="https://sitedestek.com" rel="nofollow">Backlink türleri</a>

Bu şekilde güvenmediğiniz veya sitenizin dofollow link çöplüğüne dönüşmesini istemediğiniz zaman böyle link verebiliriniz.

Backlink Satın almak

Websiteniz için bağlantı satın almak istiyorsanız backlink alacağınız siteleri kesinlike ahrefs Backlink raporlarını link çıkışlarını kontrol edip ayrıca Backlink satın al yazımızdan nerelerden ve hangi bağlantı satışı yapan sitelerden link alacağınızı anlattım.

Sitenize düzenli fakat aynı gün içinde yığınla link alımı kesinlikle yapmayın, bu alacağınız linkleri daha önceden belirleyip belirli aralıklarla çok abartmadan örnek: 1 haftada 1-2 link alabilirsiniz.

Link çıkışı olan site mutlak olarak sitenizle alakalı olmasa bile aldığınız sayfa yani içerik alakadar olmalı mesela ekşi sözlük sitenizle alakalı değil ama içerisinde alakalı başlıkları bulup o şekilde link çıkışı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu