SEO

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Anahtar kelime analizi yaparak aranma hacmi yüksek anahtar kelimeleri bulmak için çeşitli araçlar ve ücretsiz yöntemler bulunmaktadır. En bilindik, doğru olan keywords yöntemlerini sizlerle paylaşalım:

Anahtar Kelime Bulucu Araçlar

 • keyword.io
  Bu araç tamamen olmasa da kısmen ücretsiz olarak sunulup en popüler aranma hacmi yüksek olanlardan sıralayıp liste yapmanızı dahi sağlar fakat aranma hacim miktarlarını ücretli paketleri ile hizmete açar.

   

 • Ahrefs
  Ahrefs ücretli olmakla birlikte, en popüler ve en işe yarar SEO analiz araçlarından biridir. Sadece anahtar kelime bulmak için değil, site analizi, seo analizi, rakip analizi gibi bir çok alanda işinize yarayacaktır. Ahrefs kelime bulucu araç sayesinde kelimelerin aylık kaç defa arandığı gibi analizleri görebilirsiniz.
 • Google ADS
  Google ADS anahtar kelime planlayıcı ile tamamen %100 ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve aylık aranma hacimlerini kontrol edebileceğiniz en doğru araçlardan biridir. Anahtar kelime araştırması olarak buradan yardım alabilirsiniz.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google arama motoruna ilgili anahtar kelimelerinizi yazarak görseldeki gibi önerilen aramaları dikkate alarak veya sonuç sayfasının en altındaki ilgili aramalar bölümünde yer alan anahtar kelimeleri baz alıp Google ile ücretsiz olarak anahtar kelime planlaması yapabilirsiniz.

Google Anahtar Kelime ÖnerisiGoogle Anahtar Kelime

Yukarıda listelediğimiz ücretli veya ücretsiz anahtar kelime bulucu araçları ve yöntemleri kullanarak en doğru kelimeleri listeleyip planlamanızı oluşturabilirsiniz.

Anahtar kelimelerle ilgili aklınıza takılan sorular olursa yorumlar kısmına yazarsanız hemen cevaplayabilirim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu